Backstage Agency | Mňam! Gastrofestival - Svatomartinský speciál
Facebook událost
Mňam! Gastrofestival - Svatomartinský speciál, 9.11.2019, Výstaviště Kroměříž

🎃 Je to tady! 🎉 Vyslyšeli jsme vaše přání a připravili jsme i podzimní variantu gastrofestivalu Mňam! ♥ tentokrát s podtitulem - Svatomartinský speciál🥂🍇


🔸️ Celým dnem provází herečka Markéta Hrubešová 🎤

🔸️ Pozvali jsme více než deset regionálních vinařství 🍾

🔸️ Poprvé letos ochutnáte Svatomartinské víno 🍷

🔸️ Široký výber dalších mladých a přívlastkových vín 🥂

🔸️ Cimbálová Muzika Valašského Souboru Kašava 🎻

🔸️ Připravujeme skvělé zabijačkové speciality 🥩

🔸️ Svatomartinská husa na desítky způsobů 🍗

🔸️ Originální verze kačeny tak, jak ji neznáte 🦆

🔸️ Široký výběr dalších podzimních lahůdek k vínu 🧀


🔸️ Jelikož první ročník, který proběl v květnu, se těšil obrovskému zájmu, rozhodli jsme přidat i jeho podzimní variantu. A co jiného si dát dobrého na podzim, než originální Svatomartinská vína a husy, doplněny o další podzimní laskominy. Máte se opět na co těšit!

🔸️ Listopadový Mňam si bere na starosti z pódia skvělá herečka, kuchařka a hlavně nadšenkyně do vaření - Markéta Hrubešová. Nejen, že celým dnem provede svým hlasem, ale také přiveze vlastní kuchařky, které se dlouhodobě těší velkému zájmu. Pokud už její kuchařku máte, klidně ji seberte s sebou a ulovte si Markétin podpis!

🔸️ Svaz vinařů České republiky letos vydala vyjímku ohledně Svatomartinského vína a proto i když svátek Svatého Martina vychází až na pondělí, vy ochutnáte první letošní úrodu našich vinic už s předstihem. Vinařství která se zůčastní podzimního Mňam! gastrofestivalu bude přes deset,a většina pochází z blízkého okolí. Jsou to jak malá rodinná vinařství, tak větší a zavedené značky. Poctivě námi vybrány tak, aby vaše chuťové buňky prožily skvělý den.

🔸️ K dobrému vínu, ale patří také dobré jídlo. K podzimu pak zas husy a kačeny. A nebyl by to Mňam! gastrofestival, aby vám opět nepřinesl ode vše pořádnou nálož. Všeho bude na Výstavišti Kroměříž dostatek. Nejen, že si dáte třeba už populární trhanou kachnu v domácím pečivu, ale třeba husí maso v lokších se zelím, nebo výbornou variantu s červenou řepou. Kombinací bude spoustu.

🔸️ Své si najdou jak milovníci klasického zpracování, tak gurmáni, kteří rádi zkouší nové možnosti české kuchyně. Chybět nebude ani poctivý gulášek, který zahřeje v listopadovém počasí, nebo výborné domácí zabijačkové dobroty.

🔸️ Pokud máte rádi víno, ale husy a kačeny nepatří mezi vaše favority, nezoufejte. Opět přijedou originální food trucky, které nabídku rozšíří. Jeden z nich bude patřit pouze autentickému podání asijské kuchyně, jinde zase dostanete luxusní podzimní dýňovou polévku.

🔸️ Ale i pokud máte v plánu jen koštovat desítky druhů vína, stále bude co zobat v menších stáncích. Těšte se na olivy, sýry nebo ořechy. Prostě pochutiny, které k popíjení Svatomartinského vína náramně pasují.

🔸️ Cimbálová Muzika Valašského Souboru Kašava potom příjemně doprovodí celou akci typickou hudbou pro náš region.

🔸️ Opět otevřeme Dětský svět, aby i ratolesti měly o zábavu postaráno a parkoviště jako vždy nabídne kapacitu pro 2500 automobilů.